Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

ZO ZÁKULISIA SPIDERMANA: Kirsten Dunst podozrivá z krádeže kostýmu, nový Spiderman bez vypchatých svalov

apríl 08, 2021 - 17:54
Príbeh o podivnom stredoškolákovi Petrovi Parkerovi, ktorého na školskej exkurzii v laboratóriu pohryzie rádioaktívny pavúk na úteku, je neochvejnou klasikou medzi filmami na motívy marvelovských komiksov. Pozrite sa na menšie či väčšie kuriozity, ktoré kolujú o hereckých postavách z filmu o pavúčom mužovi.
Foto: 
AMC Networks

1. Michael Jackson a Spider-Man  
Spider-Man bol predovšetkým v USA veľmi populárny už v sedemdesiatych rokoch a od tej doby jeho hviezda stúpa strmo nahor. Vedeli ste však, že v deväťdesiatych rokoch chcel práva k postave Spidermana kúpiť Michael Jackson? Vraj sa túžil stať filmovým Spider-Manom.

2. Režisér režíroval sám seba
V prvej časti sa mihol aj samotný režisér filmu Sam Raimi! Predstavoval druhého študenta, ktorý Petra Parkera (Tobey Maguire) udrel batohom, keď zo zeme zbieral učebnice.

3. Podozrivá Kirsten Dunst?
Kirsten Dunst krátko po prečítaní scenára tretej časti vyzradila zápletku filmu médiám. Bola vraj aj jednou z podozrivých z krádeže obleku pavúčieho muža, ktorý sa objavil v internetovej aukcii. Možno sa tak filmárom chcela pomstiť za to, že vo filme musela nosiť vypchatú podprsenku, aby jej postava spĺňala atribúty sexuálneho symbolu.

spman_stl_21_h.jpg

Foto: 
AMC Networks

4. Nový Spider-Man vypchávky nepotrebuje
V prvých troch častiach hrá Petra Parkera herec Tobey Maguire, ktorý pod kostýmom skrýval umelé svalstvo. Novodobý Spider-Man v podaní Andrewa Garfielda sa však pýši vlastnými svalmi a kostým mu bol ušitý priamo na telo. Mimochodom, keď si Andrew kostým pavúčieho muža po prvýkrát vyskúšal, vraj mu od dojatia vypadla slza.

5. Zárobkový Spider-Man
Najviac zárobkovým zo série je Spider-Man 3 (2007), ktorý po celom svete zarobil 890 miliónov amerických dolárov. V poradí šiesty celovečerný film Spider-Man: Homecoming je na druhom mieste so zárobkom 880 miliónov dolárov. Až na treťom mieste (821 miliónov dolárov) nájdete úplne prvý film Spider-Man (2002), na štvrtom (783 miliónov dolárov) Spider-Man 2 (2004), piatu priečku (757 000 miliónov dolárov) obsadil The Amazing Spider-Man (2012). Najmenej zo série zarábal The Amazing Spider-Man 2 (2014) – zarobil „len“ 709 miliónov dolárov.

df-26445_rv2.jpg

Foto: 
AMC Networks

 V pondelok 5. apríla o 20:10 na stanici AMC začíname prvou časťou Spider-Mana. Nasledujúci deň v utorok 6. apríla o 20:00 štartuje Spider-Man 2, v stredu 7. apríla o 19:50 poteší divákov Spider-Man 3, štvrtok 8. apríla o 19:55 bude v znamení Amazing Spider-Mana, v piatok podvečer 9. apríla od 19:50 vás nenechá vydýchnuť Amazing Spider-Man 2 a minisériu uzavrie v sobotu 10. apríla o 19:50 Spider-Man Homecoming.

- - Inzercia - -