Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petra Vlhová víťazkou Svetového pohára!

marec 20, 2021 - 14:03
SLOVENKA ROKA Petra Vlhová v sobotu spečatila najväčší úspech histórie slovenského zjazdového lyžovania aj vlastnej kariéry. V slalome vo švajčiarskom Lenzerheide totiž získala potrebné body na to, aby sa stala celkovou víťazkou Svetového pohára v sezóne 2020/2021 a získala veľký krištáľový glóbus.
Foto: 
SITA

V aktuálnej sezóne si Petra Vlhová pripísala zatiaľ šesť víťazstiev v pretekoch Svetového pohára, vo februári na majstrovstvách sveta získala dve strieborné medaily. Doterajšími jej najžiarivejšími úspechmi bol zisk malého glóbusu za slalom zo sezóny 2019/2020 a aktuálne už šesť medailí z MS (1-4-1).

Po prvom kole patrila Vlhovej šiesta priečka, keď v hornej časti trate spravila chybu a za najlepšími zaostala. V druhom však prišla do cieľa na 2. priečke, najhoršie môže skončiť na siedmej pozícii a keďže na definitívu potrebovala akýkoľvek bodovaný výsledok, môže sa radovať z veľké glóbusu. Nič na tom už nezmení ani nedeľňajší obrovský slalom, nech dopadne akokoľvek. Pred sobotou mala Vlhová náskok pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou 96 bodov, jej konkurentka v boji o celkový triumf v SP však slalomy nejazdí a tak na štarte nestála ani teraz.

V hre o veľký glóbus bola Vlhová aj vlani, napokon však skončila v celkovom poradí SP až tretia. Na konci februára mala na svojom konte 1189 bodov, druhá Mikaela Shiffrinová 1225 bodov a prvá Talianka Federica Brignoneová 1378 bodov. Nepriaznivé poveternostné podmienky a potom pandémia koronavírusu však spôsobili zrušenie ostatných desiatich pretekov SP, glóbus tak získala Brignoneová.

- - Inzercia - -