Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aby návšteva zubnej ambulancie mala vždy šťastný koniec...

február 26, 2021 - 18:03
Dôkladnú starostlivosť o zuby nám prízvukovali doma i v škole. Podobný trend stále pretrváva – navyše, okrem estetickej a zdravotnej motivácie sa pridružil aj ekonomický faktor. Niekedy však aj to najprecíznejšie čistenie nezabráni tomu, že sa s niektorým zubom budeme musieť „rozlúčiť“.
Foto: 
Glimbax

Návštevy stomatologických ambulancií nepatria práve k najobľúbenejším. Pri spomienkach na povinné prehliadky za školských čias oblieva mnohých z nás studený pot a nepríjemne nám zviera žalúdok. Niekedy sa tých pocitov nezbavíme do konca života! Averzia voči zubným lekárom pramení najmä z obáv z bolesti. Našťastie však aj v tomto prípade medicína i technika postúpili, a tak v kresle skutočne nemusíme trpieť ani pri obyčajnom plombovaní.

Rovnako to platí aj vtedy, ak nás čaká komplikovanejší zákrok, napr. trhanie (extrakcia) zuba. Skúsenosti s ňou získame v priebehu života takmer všetci – aj tí s najzdravším chrupom môžu mať problémy s povestnými zubmi múdrosti! Práve tie sú veľmi častým prípadom, pri ktorom iné riešenie jednoducho nepripadá do úvahy. Ak ste si už prešli týmto bolestivým peklom, určite súhlasíte. Áno, príbehy o samotnom trhaní sa niekedy podobajú hororu, pravdou však je, že vďaka anestézii si zákrok takmer  ani nestihnete uvedomiť. Bolesť a ďalšie komplikácie však môžu prísť až doma...

glimbax_sprej.jpg

Foto: 
Glimbax

Každý stomatológ by vás mal po akomkoľvek zákroku „vyzbrojiť“ radami ohľadom domácej starostlivosti. Aj rana po extrakcii sa hojí niekoľko týždňov, treba sa o ňu vhodne starať. Zanedbaním môže vzniknúť napríklad zápal. Okrem dodržiavania pokynov ohľadom jedla a čistenia v okolí rany, si zaobstarajte do domácej lekárničky liek Glimbax. Voľnopredajný liek s obsahom účinnej látky diklofenak výrazne pôsobí proti zápalu a bolesti.

Hodí sa nielen po extrakcii zubov, ale tiež po ďalších chirurgických zákrokoch v ústnej dutine. Nájdete ho vo forme roztoku určeného na vyplachovanie, alebo vo forme 2x koncentrovanejšieho spreja, ktorý sa aplikuje streknutím priamo na postihnuté miesto. Má príjemnú broskyňovo-mätovú chuť. Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

- - Inzercia - -