Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

IGOR MATOVIČ: Prosba

október 22, 2020 - 13:25
Krízový štáb stále rozhoduje o ďalšom postupe v boji proti ochoreniu COVID-19. Čoraz viac sa skloňuje výraz lockdown, o jeho zavedení sa dokonca uvažuje už od pondelka. Premiér národ ako obvykle informuje prostredníctvom sociálnej siete.
Foto: 
"PROSBA ... v týchto dňoch Pandemická komisia, Ústredný krízový štáb ako aj vláda prijímame najťažšie rozhodnutia v dejinách samostatnej Slovenskej republiky.
Mimoriadne by nám, ľudom dobrej vôle na Slovensku a verejnému záujmu pomohlo, aby každý, kto si nutkavo potrebuje práve teraz buchnúť a mudrovať, odložil/-a tieto aktivity aspoň o pár dní najkritickejších dní.
Ak sa títo ľudia rozhodnú miesto vytvárania dusnej atmosféry pomôcť, odporúčam pár aktivít: vždy povedať niečo najprv kompetentným ako médiám či prihlásiť sa ako dobrovoľník/-čka do niektorého z 5 tisíc odberových tímov ... a tým v praxi dokážu, že to naozaj myslia s ľuďmi a zo Slovenskom naozaj dobre. DÍK ------," napísal premiér Igor Matovič.

Slovensko pravdepodobne čakajú ďalšie obmedzenia, a preto v tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne, zdôvodnené, vecné a predvídateľné kroky zodpovedných. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. Hlava štátu ich požiadala o jasnú komunikáciu, čo a kedy plánujú a za akých podmienok. „Počula a čítala som viaceré protichodné informácie, mnohé boli iba v podobe nezodpovedaných otázok. Výsledný dojem z toho je veľmi nejasný a chaotický,“ dodala.

Prezidentka Čaputová zdôraznila, že je potrebné konečne venovať potrebnú energiu predovšetkým tomu, čomu sa už zrejme nedá vyhnúť, a to príprave nemocníc na enormný nárast pacientov s ochorením COVID-19. „Zabezpečujme lekársky personál z našich záloh aj zo zahraničia, hľadajme náhradné riešenia, keď množstvo chorých prevýši kapacitu nemocníc, riešme, ako budeme poskytovať akútnu starostlivosť v obmedzenom režime ich fungovania. Zabezpečujme dostatok zdravotného materiálu a vyškoľujme personál na starostlivosť o ťažkých pacientov,“ vyzvala prezidentka.

- - Inzercia - -