Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Máte stále hlad? Vďaka týmto fintám toho zjete menej

november 19, 2019 - 10:00
Poznáte základné diétne tipy? Jesť pravidelne, no v menších množstvách. Nezabúdať na pohyb, bielkoviny, dbať na dostatok spánku a obmedziť alkohol. No čo robiť, ak vaše chute nie a nie skrotiť?
Foto: 

Dostatok tekutín

Jedným zo základných pravidiel každej diéty je dostatočný pitný režim. Nie nadarmo sa vraví, že hlad je prezlečený smäd. Skúste sa pri najbližšom nutkaní niečo zjesť radšej napiť pohára vody. Pite pravidelne a nečakajte až na pocit smädu. Ten už býva spojený s dehydratáciou organizmu.

Kontrolný zoznam

Patríte k ľuďom, ktorí si kvôli prehľadnosti zvyknú zapisovať mesačné výdavky do separátneho zošitka? Robí to veľa ľudí a dokonca tvrdia, že im to v snahe usporiť pár eur navyše skutočne pomáha.  Prečo nezaviesť rovnaký rituál aj v prípade stravy? Na konci dňa si spíšte množstvo jedla, ktoré ste pojedli, a v závere týždňa budete množstvom kalorických prehreškov (pravdepodobne) nemilo prekvapení.

Hlavne pomaly

Zrejme viete, že pocit sýtosti sa dostaví zhruba dvadsať minút po jedle. Aby ste sa vyhli bezmyšlienkovitému„dopchávaniu“, jedzte a prežúvajte pomaly. Vezmite si príklad povedzme z južanských národov. Tie si stolovanie vychutnávajú a každé sústo dôkladne prežúvajú.

Do obchodu až po jedle

Ide o jedno z odporúčaní, ktoré sa javí ako samozrejmosť, no i tak je dôležité si ho zopakovať. Ak totiž chodievate do obchodu s prázdnym žalúdkom, nakúpite toho zbytočne a najmä neporovnateľne viac. Jednou z najlepších fínt je preto spísať si vopred zoznam vecí, ktoré budete potrebovať a tohto súpisu sa striktne držať. Ideálne je zabudnúť aj na potraviny z kategórie „Pre návštevy“, keďže by vás mohli zbytočne pokúšať.

Majte po ruke menší tanier

Ak sa chcete zbaviť prebytočných kilogramov, naberajte si jedlo do menších tanierikov. Takýto optický klam totiž skutočne funguje. Veď ulahodíte svojim očiam a zároveň oklamete pažravý žalúdok.

- - Inzercia - -