Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prejedení po sviatkoch? Vyskúšajte tieto SOS finty

apríl 23, 2019 - 16:00
Už viaceré výskumy potvrdili, že pálením záhy najmenej trpia ľudia spávajúci na ľavom boku. Uľaviť od tráviacich ťažkostí vám ale pomôžu i tie správne suroviny vo vašej kuchyni.
Foto: 

Žuvačky

Ich sila spočíva najmä vo zvýšení tvorby slín, čím uľahčujú trávenie, zabraňujú páleniu záhy a rýchlejšie vás zbavia pocitu plnosti.

Škorica

Známa korenina má na podráždený žalúdok nezameniteľný vplyv. Okrem toho, že priaznivo vplýva na žalúdočnú stenu, má tiež antibakteriálny a protizápalový efekt. Pridajte si ju ideálne ako ingredienciu do čaju.

Čaj

Apropo, čaj. Pri tráviacich ťažkostiach sa najviac osvedčili účinky mätového, zázvorového a čierneho čaju. Látky v nich obsiahnuté pomáhajú uľaviť od bolestivých kŕčov a plynatosti.

Aloe Vera

O účinkoch Aloe Vera na zdravie človeka ste už určite počuli. Pomôže vám nielen upokojiť tráviace orgány a vrátiť ich späť do normálu, ale jednou z najvítanejších účinkov tejto rastliny je jej schopnosť bojovať proti zápche.

Banán

Na toto ovocie je spoľah hneď z niekoľko dôvodov. Vďaka draslíku pomáha optimalizovať podiel tekutín v tele a zbaviť vás tej prebytočnej. Nezanedbateľný je i obsah vitamínov, ako i minerálov. Pokiaľ chcete naštartovať trávenie, doprajte si ho niekoľko nasledujúcich dní po sebe.

Sóda bikarbóna

A na záver vám prezradíme tip, o ktorom ste doteraz možno ani nepočuli. Veľkú úľavu vám poskytne už jedna malá čajová lyžička sódy. Na podráždený žalúdok je osvedčenou pomocou, no dajte si pozor, aby ste odporúčané dávkovanie neprekročili.

- - Inzercia - -