Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najväčšie faux pas v histórii Oscarov: Organizátori vyšetrujú, kde sa stala chyba...

február 27, 2017 - 11:14
Cenu pre najlepší film dostala v noci na dnes dráma Moonlight. Tú však za víťaza vyhlásili až po upozornení tvorcov La La Landu, ktorí už na pódiu ďakovali za svoj triumf.
Foto: 

Spoločnosť PricewaterhouseCoopers sa ospravedlnila za chybu pri vyhlásení víťaza Oscara v kategórii Najlepší film. "Úprimne sa ospravedlňujeme tvorcom filmov Moonlight a La La Land, Warrenovi Beattymu, Faye Dunaway a divákom Oscarov za chybu, ktorá sa stala pri vyhlasovaní kategórie Najlepší film. Prezentujúci dostali omylom obálku s nesprávnou kategóriou, čo sme napravili hneď, ako sme na to prišli. V súčasnosti vyšetrujeme, ako sa to mohlo stať a veľmi nás mrzí, že k tomu došlo. Vážime si s akou eleganciou túto situáciu zvládli nominovaní, Akadémia, ABC a Jimmy Kimmel," uviedla v oficiálnom vyhlásení spoločnosť, ktorá je od roku 1934 zodpovedná za spočítanie hlasov a zabezpečenie utajenia víťazov.

Prečítajtie si tiež: Oscars 2017: Trapas v priamom prenose! Omylom vyhlásili iný film za najlepšiu snímku roku (VIDEO)

Cenu pre najlepší film dostala v noci na dnes dráma Moonlight. Tú však za víťaza vyhlásili až po upozornení tvorcov La La Landu, ktorí už na pódiu ďakovali za svoj triumf. Nesprávneho víťaza vyhlásili Warren Beatty a Faye Dunaway, ktorí podľa Beattyho dostali do rúk nesprávnu obálku. "Nebol to vtip," zdôraznil 79-ročný herec. 

Oscars 2017 Best Motion Picture Mix UP (Moonlight and La La Land)

Autor: 
Youtube