Fráza „Ja som ti to hovorila“ nikdy nepadne dobre
Pýtaš sa prečo? Existuje úplne jednoduché, ba až priam primitívne vysvetlenie. Jednak vedz, že radu si od teba nepýta len tak hocikto v strede prepchatej ulice. Ak sa aj niekto zaujíma o tvoj pohľad na vec, sú to zväčša príbuzní, súrodenci, priatelia atď.
To znamená, že i napriek situácii, ktorá stojí za jeden hrdzavý groš, stále sa dá ku všetkému pristúpiť ľudsky a nemusíš pritom slovne rozstrieľať človeka, ktorý je už beztak v dosť blbej emočnej situácii.
Najjasnejšie uvedomenie prichádza vždy vtedy, keď to zažiješ na vlastnej koži. Nie sme predsa jaskynní ľudia, aby sme boli škodoradostní, takže pred tým, než vypustíš z úst víťaznú vetu „Ja som ti to hovorila“ zamysli sa a predstav si tento stav opačne. Ako by si sa cítila, keby prídeš za svojimi priateľmi so zámerom nájsť bezpečné útočisko a niektorý z nich vstane a verbálne ti vypláchne žalúdok.
Nič príjemné však? Úprimnosť je super, až na to, že aj dobrého veľa škodí a čokoľvek, na čo si len spomenieš má svoje hranice. Áno, kvitujeme ti, ako si to hovorila dva roky dozadu a kamoška ťa nepočúvala, pretože bola zaslepená láskou až natoľko, že si sem tam uvažovala čím jej tie oči chalanisko bezočivý prelepil. Očividne to bolo silnejšie ako pena na tesnenie okien. Tak či onak, poučila sa. Rovnako si to slušne odskákala. Ty v pozícii kamošky už skutočne nemusíš prihadzovať nič navyše. Akurát tak poskytnúť rameno, na ktorom sa vyplače.
Komentáre