Dnes je štvrtok, 04.marec 2021, meniny má: Kazimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo ti muž nikdy neodpustí?

január 04, 2021 - 17:09
Pokiaľ je reč o vzťahoch, častokrát si ženy predstavíme v úlohe trpiteliek a mužov naopak v úlohe zlých a sebeckých hulvátov. Ak sa však situácia otočí, čo chlap žene nikdy neodpustí?
Foto: 
shutterstock.com

Prvé, čo vám napadne je určite nevera. Podvod tohto typu je skutočne dôvod na rozchod či minimálne ostrú argumentáciu, no jednu vec, kvôli ktorej sa na teba muž už nikdy nebude dívať s úsmevom na perách je ponižovanie.

Ponížiť niekoho znamená stavať ho do rôznych stavov a momentov, v ktorých sa cíti nekomfortne, zahanbene a trápne. Pravdou je, že bez ohľadu na to, kto je iniciátorom, tento akt by už len z princípu mal byť tabu.

412.jpg

Foto: 
shutterstock.com

O to viac ak vezmeme do úvahy mužské ego. Žiaľ, ženy podobné situácie berú omnoho lepšie, respektíve sú silnejšie. Dôvodom je aj naša história, kedy sme boli utláčané a považované za slabošky, ktorých jediným právoplatným miestom je kuchyňa. Neexistovalo nič také ako zamestnanie, nedajbože, aby sme mali vyšší post.

Späť k téme. Mužské ego je krehká záležitosť. Chlap je stvorenie vzťahovačné a častokrát sa stáva, že si z kontextu vyťahuje slová a vety s úplne inou významovou rovinou než bola predostretá. Berú veci príliš osobne, považujú ich za osobný útok voči nim. Preto je fajn snažiť sa komunikovať s chladnou hlavou. V návale hnevu môže komukoľvek ujsť slovko, ktoré tak nemyslí alebo ho ani nechcel povedať nahlas. Pre obe pohlavia platí, že ak už konfrontácia musí prebehnúť, nech je aspoň na neutrálnej hladine. Neurážajte sa, neponižujte sa. Skôr či neskôr vám to bude ľúto. 

- - Inzercia - -