Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Plánujete si dovolenku v exotike?

júl 14, 2019 - 20:44
Ak toto leto letíte do krajiny, ktorej národné jedlo nedokážete ani vysloviť a nie to ešte identifikovať, je načase začať plánovať zoznámenie vášho brucha s novým prostredím. Osvojte si efektívnu prevenciu proti tráviacim ťažkostiam a zistite, čo spoľahlivo vyseká žalúdok z problémov.
Foto: 
Shutterstock

Menšie zdravotné ťažkosti počas pobytu zaženiete účinnými prírodnými prostriedkami. „Na zápchu zaberajú zeleninové šťavy, sladké ovocné šťavy, šťava z aloe vera, ľanové semeno a harmančekový čaj. Pokiaľ ide o hnačku, odporúčam užiť čierne živočíšne uhlie alebo biely íl, oba sú prírodné produkty. Na lepšie trávenie pred jedlom vypite čaj alebo tinktúru z čakanky, puškvorca, púpavy či zo zemežlče, ktoré si môžete na dovolenku so sebou priviesť zo Slovenska,“ radí MUDr. Prieložná.

Vyrazte na pohotovosť

„Ak objavíte krv v stolici alebo inak vyzerajúcu stolicu než ste zvyknutí, zvraciate alebo máme pocit „na odpadnutie“, je potrebné vyhľadať odbornú pomoc, pretože môže ísť o vážne infekčné ochorenie vyžadujúce si liečbu liekmi či infúziami,“ upozorňuje lekárka.

Viac o tom, čo by ste na dovolenke v exotickej krajine nemali zanedbať, aby ste si užili pekné dni a vrátili sa zdraví, nájdete v aktuálnom čísle ZDRAVIE RODINY.

- - Inzercia - -